Kukuřice se nejčastěji sklízí od června do září, proto je ideální doba si připravit příkrm z čerstvé kukuřice. Čerstvé kukuřičné klasy koupíte v tomto období například na trzích. Pokud víte, že tento příkrm budete chtít Vašemu dítěti v blízké době dát, udělejte jej hned a zamrazte ho. Na příkrm můžete také použít už mraženou kukuřici, kterou v obchodech seženete celoročně. V tomto případě se ale především kvůli chuti, příliš nedoporučuje příkrm zamrazovat, stejně jako u dalších mražených luštěnin (hrášek, fazolové lusky).

Kukuřice obsahuje, pro děti, důležitou vlákninu. Je zdrojem vitaminu B3, B5, B6 a kyseliny listové, z minerálních látek vyniká obsahem draslíku, hořčíku, zinku a mědi.

Pokud budete mít čerstvou kukuřici, můžete uvařit celý klas a až poté zrníčka vyloupat. Já si vybrala druhou variantu, zrníčka jsem nejprve vyloupala a potom je dala na napařovací vějíř.

Může se stát, že dítěti nebude vyhovovat konzistence příkrmu, a to i přesto, že kukuřici rozmixujete do kaše. Příkrm bude mít takovou hrubší konzistenci kvůli šlupkám. Můžete vyzkoušet rozmixovaný příkrm přepasírovat přes sítko, nebo ochutnávání kukuřice ještě odložit na dobu, až dítěti konzistence bude vyhovovat.

Příprava příkrmu z kukuřice

Jak příkrm uchovat

Podání příkrmu

Kukuřici můžete kombinovat s jakoukoliv zeleninou či masem. Výborná je například v kombinaci s bramborem, mrkví, kuřecím masempetrželí (doporučuje se od ukončeného 8. měsíce věku dítěte). Před podáváním nezapomeňte příkrm zakápnout pár kapkami oleje či jiného tuku, jak jste zvyklí. Díky tomu bude jídlo lépe stravitelné a dítě nepřijde o vitamíny rozpustné v tucích.

Recept dětský příkrm čerstvá kukuřice
Recept dětský příkrm čerstvá kukuřice - oloupaná
Recept dětský příkrm čerstvá kukuřice - vaření v páře
Recept dětský příkrm čerstvá kukuřice - uvařená
Recept dětský příkrm čerstvá kukuřice - rozmixovana
Recept dětský příkrm čerstvá kukuřice - přepasírovaná