Než se společně podíváme na to kdy začít s dětskými příkrmyjak s příkrmy začít, pojďme si říct, zda můžeme bez výčitek navštívit obchody, nebo si vystačíme s tím, co máme běžně doma.

Na trhu existuje spoustu věcí, které nám při tvorbě příkrmů usnadní práci. Kdo ale chce, obejde se i bez nich. 

Co je potřeba k přípravě dětského příkrmu?

K přípravě domácích příkrmů budete potřebovat hrnec, napařovací vějířmixér (používala jsem mixer značky sencor, sice cenově vycházel dobře, ale po dvou letech nevydrželo příslušenství, proto jsem přešla na mixer značky braun). Určitě se vám bude hodit kvalitní škrabka na zeleninu a ovoce, prkénko a nůž. 

Jak zamrazit dětský příkrm?

Pokud máte v plánu příkrmy dělat do zásoby, což se především na začátku hodí, když toho dítě sní málo, doporučuji si koupit plastové tvořítko na led (NUK má přímo tvořítko na dětské příkrmy, které můžete zakoupit na alza.cz nebo heureka.cz) a uzavíratelné sáčky (také naleznete na alza.cz nebo heureka.cz) pro snadné uskladnění.
Příkrmy doporučuji do tvořítek na led zamrazovat každý druh zvlášť, abyste jej potom mohli různě kombinovat. Jak budou příkrmy zamražené, předělejte je do uzavíratelného sáčku a napište na něj druh příkrmu, tvořítko pak můžete využít na další příkrmy.

Přístroje pro přípravu dětských příkrmů

Jestli si chcete práci ulehčit, nebo příkrmy nechcete dělat v nádobí, které běžně používáte, můžete si pořídit parní hrnec a mixér v jednom (ty novější i rozmrazují, ohřívají a sterilizují). Nejčastěji se jedná o parní hrnec a mixér Avent od Philips, Tommee Tippee nebo Babymoov. Podle počtu funkcí stojí většinou od 2 000 Kč do 4 000 Kč. Před tím, než se rozhodnete pomocníka pořídit, zvažte, zda budete opravdu připravovat jen domácí příkrmy, aby se to vyplatilo.

Hodit se určitě budou i prostředky na mytí dětského nádobí (Lovela, Frosch, Feel Eco, Nuk atd.), já kupuji většinou ty, co jsou v akci, nevidím v nich rozdíl.

Takový malý tip: prostředek na dětské nádobí se hodí stejně jako prostředky na mytí ostatního nádobí hned po ruce, ale abych neměla nevzhledné láhve na lince, přelila jsem prostředky do skleněných lahviček.

Co je potřeba pro podávání dětských příkrmů?

Určitě doporučuji pořídit plastovou lžičku, případně mističku, pokud nechcete, aby dítě jedlo z nádobí, které běžně používáte. Pokud si nevystačíte s plenkou, můžete také pořídit bryndák, případně zástěrku s rukávy a kapsou. Hodit se určitě budou i vlhčené ubrousky.

Také musíte promyslet, v čem dítě budete krmit, pokud dítě samo nesedí. Dítě můžete krmit v houpajícím vajíčku, pokud jej doma máte a mimo domov v autosedačce. Existují různé rostoucí židličky ke stolu, některé jsou i polohovatelné. Rozhodně nedoporučuji dítě krmit vleže.

Máme vše, co potřebujeme. Ještě, než uděláme první příkrm z dýně, přečtěte si také články kdy začít s dětskými příkrmyjak s příkrmy začít.

mrazící formičky nuk pro dětské příkrmy
lzicky pro podávání dětského příkrmu babylove dm
bryndák pro dětské příkrmy
čistící prostředky pro dětské nádobí luk, frosch a lovela
čistící prostředky pro dětské nádobí