Nejen v horkých letních dnech je zmrzlina ideální k osvěžení. Něco studeného děti určitě ocení i při růstu zoubků. Zmrzlinu můžete připravit z jakéhokoliv ovoce či zeleniny, kterou budete mít doma, fantazii se meze nekladou. 🙂

Nezapomeňte však, že byste dětem měli zmrzlinu udělat pouze z ovoce a zeleniny, kterou mají již zavedenou.

Je několik variant, jak můžete zmrzlinu připravit. Já jsem si pořídila formičky na nanuky z Ikea a sáčky na ledovou tříšť z drogerie DM (Na konci článku naleznete odkazy). Vystačíte si, ale i s malými plastovými krabičkami, do kterých si připravíte dřeň z ovoce či zeleniny.

Pokud byste si chtěli, stejně jako já, pomocníky pořídit, 24 kusů sáčků na dřeň koupíte v DM drogerii za 45 Kč, tvořítko na zmrzlinu v Ikea najdete pod názvem CHOSIGT a 6 kusů i se stojánkem stojí 39 Kč, na internetu najdete ale spoustu dalších produktů.

Vystačíte si pouze s ovocem (případně se zeleninou). Vybírejte zralé ovoce, které nebude kyselé. Případně kyselejší ovoce zkombinujte se sladším ovocem, ideální je např. zralý banán.

Příprava dětské zmrzliny

Pokud budete dělat zmrzlinu z ovoce, které mělo dítě pouze povařené, nikoliv čerstvé, můžete jej nejprve také povařit a vychlazené dát do mrazáku.

Do formiček na zmrzlinu jsem udělala dvě kombinace: mango s borůvkami a jahody s banánem. Naopak do sáčku dejte ovoce, které má vodnatější konzistenci, já rozmixovala vodní meloun.

Můžete zkusit udělat zmrzlinu i ze zeleniny a odšťavnit např. mrkev, řepu, cokoliv vás napadne.

Příjemné osvěžení.

Recept zmrzlina pro děti
Recept zmrzlina pro děti - ovoce a zelenina
Recept zmrzlina pro děti - rozmixovano
Recept zmrzlina pro děti - sacky
Recept zmrzlina pro děti - tvořítka na nanuk ikea
Recept zmrzlina pro děti - zamrazeno
Recept zmrzlina pro děti - nanuk