O mně

Jmenuji se Lucie Zátopková rozená Lakomá a jsem učitelka matematiky, která je poslední roky především máma na rodičovské dovolené. Díky synovi jsem se o stravování malých dětí začala více zajímat a později v této oblasti i odborně vzdělávat formou různých kurzů. Absolvovala jsem webináře Institutu moderní výživy: Výživa dětí v prvním roce životaVyvážený jídelníček dětí ve věku 1–3 roky, úspěšně jsem ukončila kurz Výživa dětí u Mgr. Martina Jelínka a zúčastnila jsem se přednášek nutričních terapeutek a specialistů na alergie a intolerance. Dlouhodobě sleduji českou i zahraniční literaturu, která se věnuje stravování malých dětí.

Období příkrmů je kvůli velkému množství informací, které se navíc mohou podstatně lišit, pro některé rodiče mnohdy velmi náročné. Jídlo by pro dítě ale ani pro rodiče nemělo být stresující. Proto jsem v roce 2020 založila blog Dětské příkrmy a s ním související skupinu Dětské příkrmy – recepty, rady a tipy na Facebooku.

Věřím, že tento blog vám pomůže zodpovědět ty nejdůležitější otázky týkající se zavádění příkrmů, rozptýlí vaše obavy, přinese podporu a psychickou spokojenost. Bude pomocníkem a inspirací při každodenním vaření nejen pro děti ale pro celou rodinu.

Kurzy

Certifikát o splnění kurzu výživa dětí